Rezignujme na marasmus!

Rád a s chutí pročítám internetové diskuse, tedy nejen ty internetové. Vytváří to jakýsi obraz české společnosti a tak člověk může posoudit, co společností hýbe, jakou má náladu, jaký je její nejčastější názor na různé věci. Čím častěji člověk ony diskuse čte, tím častěji (kromě hlouposti a neinformovanosti) vidí nejhorší vlastnost národa – marasmus. Číst dále »

Kategorie: Bez kategorie | Komentáře nejsou povoleny

Jak se dobré myšlenky obrací proti nám

Varování! Tento článek je o politice, je názorově nekorektní a někoho může pobouřit. Pokud patříte k jedincům, kteří stojí za stranou, kterou volili ve volbách, nedoporučuji číst dále.

Parlamentní volby nám ukazují několik zásadních zkušeností. Co nás všechny napadne hned z první ruky je odporný populismus a manipulace lidské psychiky dotovaná mimo jiné i z našich daní.
Což naráží na hned první dobrou myšlenku, která se otočila proti nám – aby politické strany nebyly ovlivnitelné soukromými subjekty, dostávají dle jejich preferencí od nás peníze na jejich propagaci.
Výsledek: Politické strany jsou ovlivnitelné úplně stejně a ještě k tomu od nás jako bonus dostávají peníze na jejich propagaci. Za ten nám pak Paroubek slíbí východ slunce na západě, pan Nečas se postaví za „hlas lidu“ a knížepán převezme kormidlo a jako správný kapitán hodí nějaký ten námořnický vtípek. Takový vtípek za 10 000Kč pro všechny občany je vcelku solidní cena. Číst dále »

Kategorie: Bez kategorie | Komentáře nejsou povoleny